27 Ocak 2012 Cuma

Ben aşık oldum.
Tabi ki ulaşılabilir türden değil. Hep olan türden. Dizi ve film aşklarından bahsediyorum.Yeni diziye başladım. “Sherlock.” Dahi kişilik falan hani, bilirsiniz. İşte ben ömrüm boyunca çok zeki olduğunu düşündüğüm insanlara hep hayranlık duydum. Başka ölçütlerim neredeyse yok gibi, zeki olmak durumu dışında. He ben çok mu zekiyim? Zaten değilim. Ama olanlara hep bir hayranlığım var. Öyle olduklarını nasıl anlıyorum peki? Burada da benim gözlem yeteneğim devreye giriyor. Buna yetenek demem komik oldu, durun biraz. Bariz bellidir zekilik zaten değil mi?

İnsan tahlili yapabilmek mükemmel bir şey. İnsan sarrafı olmak belki. Mesela birinin bana benim hislerimi, düşüncelerimi anlatması, beni bana anlatması güzel yani. Ne düşündüğümün bilinmesi, of diyorum. :)

Benim kararlarımı hislerimden çok mantığım verir. Aşık olacağım kişiye de mantığım karar verir. Hissiz de değilim tabi. Ama öyle işte. Bir insanda çok fazla zekilik durumu aramak da mantığımın bir seçimi. Belki de sadece hayranlık.

Çok önceleri benden iki yaş küçük birine aşık olmam da bu dahi olma durumunu nasıl önemsediğimin bir göstergesi olsa gerek. Mantığım bile geçememiş önüme.

Aslında zekilik de değil. Herkesten farklı olmak gibi bir durum. İlgi alanlarının herkesinkinden farklı olması, daha bir sıra dışılık hali. Alışılmışın dışındalık.
Bu kadar. Yeterli cümlem yok ve anlatamadım. :)

Her neyse, dizi gayet güzel.

9 yorum:

Aslı dedi ki...

Yok ben gayet iyi anladım-anlattın :) hayatımda pek hayranlık duydugum insanlar olmadı. Hani, begendigim, hoşlandıgım oldu da hayranlık başka bişey :) bu konuda katılıyorum sana, zeka çok silik görünen insanları bile devleştiriyor bence de.

Cnbc-e dizilerini izledigim için, bunuda biliyorum :)

Mia Wallace dedi ki...

ablam da bayılıyo bu adama :)

Serapus dedi ki...

Aslı'cım;
İşte beni tercüme ettin, zekanın devleştirmesi. :)

İzlediklerim yetmiyormuş gibi bir de buna başladım, bakalım hayırlısı. :)

Serapus dedi ki...

Mia! :)

Ben de ablana bayılıyorum herkes gibi. :) Tatlısınız ki çok.

deeptone dedi ki...

hadi bakalım bütün aşklar tatlı başlar.
:)

Serapus dedi ki...

Deep;

Yok yahu, bilirsin işte, hayranlık. :)

Adsız dedi ki...

zeka da bir yere kadar, dış görünüş te önemli :P diğer türlü sadece hayranlık duyarsın (bkz:stephan hawking)

Serapus dedi ki...

men de boor;

Zaten bendeki de hayranlık ki yine. :)

Adsız dedi ki...

farklılık ve tevazu ! Muhteşem bir karışım...